©ResimliMutfak

Turkish     EnglishNeler YAZMIŞIM?

RESİMLİ MUTFAK

www.flickr.com
This is a Flickr badge showing public photos from resimlimutfak. Make your own badge here.

html hit counter

ANKET


« Hünnap Reçeli | Anasayfa | Kış Hazırlıkları ~ Konserve Domates »

27/09/2008

Artan Pidelerle Ne Yapsak?

Pide4

Ramazanda pideler malesef akşamları kalıyor.  Ertesi akşam da sıcak bir pide gelince, bir önceki akşamın artan pidelerini ne yapacağımı şaşırıyorum.

Aynı sorunu yaşayanlar varsa;  kullandığım yöntemleri yazıyorum (artan ekmekler için de kullanabilirsiniz bu yöntemleri):

1.  Pideleri dilimleyin.  Buzdolabı poşetlerine koyup, derin dondurucuda dondurun.

2.  Pideleri akşamdan bir tabağın içinde üzeri açık olarak bırakın.  Böylece pideler sabaha kadar kuruyacaktır.  Kuruyan pideleri mutfak robotunda çekin.  Köftelik  ekmekiçiniz böylece hazır olacak.  Poşetlere koyup derin dondurucuda saklayabilirsiniz.

3.  Yukarıdaki resimdeki gibi Yumurtalı Pide yapabilirsiniz.  Pide dilimlerini ortadan ikiye bölün.  Yumurtayı bir kasede çırpın.  İçine karabiber ve tuz ekleyin.  Pide dilimlerini bu kaseye batırarak her iki tarafını da yumurtaya bulayın.  Tavada 1 çorba kaşığı yağı kızdırın.  Pidelerin her iki tarafını da tavada pişirip servis yapın.

Pide2

4.  Pideden Pizza;  Bütün bir pideyi ortadan ikiye bölüp tek katını kullanabilirsiniz.  Ya da dilimlenmiş pideleriniz varsa onları da ortadan ikiye bölüp cam bir kaba yan yana dizebilirsiniz.  Salçalı su hazırlayıp pidelerin üzerine dökün.  Rendelenmiş peynir ve pizzanızda kullanmak istediğiniz malzemeleri koyun.  Önceden 200Cye ısıtılmıs fırında peynir eriyip, malzemeler pişene kadar bekletin.

Pide1

5. Fırında Yumurtalı Pide;  Pideleri cam bir kaba dizin.  Su ya da süt ile ıslatın.  Üzerine rendelenmiş kaşar peyniri ve sosis (isterseniz) koyun.  200C fırına koyun.  Peynir eriyince üzerine yumurtaları kırın ve fırında yumurtalar biraz pişince servis yapın.

Şimdilik denediklerim bunlar, aklıma yeni fikirler gelirse eklerim.

Afiyet Olsun.

Yorumlar

The comments to this entry are closed.

January 2013

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Ev Ekmeğİ AşkIPopüler Tarifler


İletİşİm


Güncel


Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

Ads